3 powody, dla których Zanzibar stał się bardzo popularnym tematem

Jest to największa wyspa należąca do Tanzanii oraz atrakcyjne miejsce pod względem turystycznym. Urokliwe plaże Oceanu Indyjskiego oraz przepiękne rafy koralowe wciąż przyciągają kolejnych wczasowiczów. Miejscowe tropiki od dawna inspirują i zachwycają wielu celebrytów. Dlaczego o Zanzibarze jest wciąż głośno?

1. Ekipa Friza na wyspie

Szczególnym powodem, dla którego wiele osób zaczęło interesować się Zanzibarem, była informacja o wylocie najpopularniejszych polskich youtuberów- Ekipy. Influencerzy przybyli na wyspę nie tylko w celach rekreacyjnych. W ostatnim czasie pojawił się singiel debiutanckiej płyty Ekipy. Karol Wiśniewski zapowiedział, że jednym z ważniejszych powodów wyjazdu do Dubaju oraz Zanzibaru jest produkcja teledysków. Naturalne bogactwo wyspy możemy podziwiać m.in. we vlogach publikowanych przez członków Ekipy.

2. Zanzibar vs COVID-19

Egzotyczny kierunek na Zanzibar ze względu na obostrzenia był chwilowo niedostępny. Od niedawna ponownie otwarto granice Tanzanii, która stała się hitem jeśli chodzi o miejsce do wypoczynku. Liczne biura podróży przygotowały ciekawe oferty urlopów w klimatycznych tropikach. Turystów przyjeżdżających na Zanzibar nie obowiązuje kwarantanna, nie są wymagane również testy na obecność koronawirusa. Piękne widoki i przyjemny upał sprzyja relaksowi i oderwaniu się od przytłaczającej rzeczywistości.

Oprócz Ekipy Friza, wielu celebrytów postanowiło spędzić wczasy na Zanzibarze. Obecnie na wyspie przebywa równie znany youtuber Rezigiusz Wierzgoń. W ostatnim filmie influencer poinformował, że wstępnie jego urlop miał trwać 2 tygodnie, jednak ze względu na nowe obostrzenia, loty powrotne zostały odwołane. Relacje z pobytu Reziego na Zanziabrze można śledzić w serwisie Youtube oraz na jego Instagramie.

3. Hakuna matata

„I nic się nie martw, aż do końca swych dni. Naucz się tych dwóch magicznych słów…” To bardzo częste powiedzenie, które można usłyszeć od lokalnych mieszkańców. Z pewnością fani produkcji Disneya kojarzą je z filmu „Król Lew”, a dokładniej z piosenki Timona i Pumby. Dzięki tej bajce, zwrot stał się popularny na całym świecie. Hakuna matata w języku suahili oznacza „nie ma problemu”, a równie znane jambo oznacza “cześć”. Są to słowa, które idealnie odzwierciedlają styl życia i mentalność społeczności Zanzibaru.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *