Bali – czy warto tam pojechać?

Jedną z najpopularniejszych wysp tropikalnych, okupowanych przez turystów w sezonie wakacyjnym jest należąca do Indonezji urokliwa Bali. Co sprawia, że jest tak chętnie odwiedzana i czy warto obrać sobie to miejsce za cel na kolejne wakacje?

Co cię czeka na Bali?

Na zdjęciach z biur podróży wyspa kusi tropikalnym klimatem, pięknymi krajobrazami i skąpanymi w słońcu piaszczystymi plażami. W rzeczywistości jednak Bali jest bardzo zróżnicowana. Znajdują się na niej położone w pięknej scenerii kompleksy wypoczynkowe i koktajl bary dla turystów, ale także biedne dzielnice, które nie są już tak reprezentacyjne, chociaż zwiedzanie ich może mieć swój urok. Czasem określa się Bali wyspą 1000 świątyń i trzeba przyznać, że ta nazwa jest zasłużona. Miłośnicy egzotycznych kultur i religii będą mieli co zwiedzać. Szczególnie warto pojawić się w świątyni na zboczu góry Agung, która uznawana jest za największą świątynię znajdującą się na Bali. Wśród innych godnych odwiedzenia budowli jest przepiękny pałac królewski w miejscowości Tirta Gangga, który zachwyca zielonymi ogrodami i fontannami.

Co się nie spodobało turystom?

Nie każdy turysta dobrze wspomina swój pobyt na egzotycznej indonezyjskiej wyspie. Niestety w sezonie letnim ilość przyjezdnych jest zatrważająca, a to psuje nieco przyjemność z poznawania życia lokalnych społeczności (które nota bene w dużej mierze żyją z turystyki). Przyjazd w lutym, listopadzie czy marcu też nie jest dobrym pomysłem, gdyż jest to pora deszczowa. Na przełomie kwietnia i maja lub września i października na pustych plażach powinna dopisać pogoda. Wśród przeciwników Bali znajdą się także osoby, którym nie podobają się biedniejsze dzielnice wyspy, i panujący tam brud. Oferty biur podróży przeważnie ukazują zupełnie inne, luksusowe oblicze Bali, więc rozczarowanie odwiedzających może być zrozumiałe, jeśli przed wyjazdem nie zrobili rozeznania na własną rękę.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *