Escape room – rekreacja z zagadkami w tle

Szukasz pomysłu na ciekawą wakacyjną przygodę albo zastanawiasz się dokąd pójść ze znajomymi, żeby kreatywnie i ekscytująco spędzić czas? Poznaj koncept escape roomu, czyli popularnej ostatnio rozrywki dla tych, którzy cenią nietypowe miejsca i od czasu do czasu lubią wytężyć umysł.

Escape room – co to jest?

Nazwa wskazywałaby, że escape room to pokój, jednak nie koniecznie tak jest. Niekiedy organizatorzy tego typu rozrywek wybierają inne nietypowe miejsca, takie jak np. jaskinie. Pomieszczenia często są też stylizowane na komnaty królewskie i inne lokacje nawiązujące do odległych czasów lub zdarzeń z historii. Przede wszystkim chodzi jednak o zamkniętą przestrzeń, z której uczestnicy zabawy mają za zadanie za wszelką cenę się wydostać. W tym celu muszą rozwiązać szereg zagadek, przygotowanych przez twórców escape roomu. Jeśli łamigłówki okażą się zbyt wymagające, mistrz gry, czuwający nad bezpieczeństwem uczestników, wspomoże małą podpowiedzią.

Escape room – komu spodoba się ten pomysł?

Fanów escape roomów nie trzeba namawiać na to, by regularnie odwiedzali pomieszczenia pełne zagadek, jednak koncept ma sporą szansę spodobać się także osobom, które dotąd nie gustowały w podobnych rozrywkach. Warto chociaż raz przeżyć taką przygodę i wypróbować swój umysł w zadaniach wymyślonych przez organizatorów. Dobrze jednak do escape roomu wybrać się większą grupą, aby w razie trudności urządzić sobie burzę mózgów. To dobry pomysł na wypad ze znajomymi, drugą połówką czy z rodziną i dziećmi, ale sprawdzi się także podczas firmowej integracji.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *