Masło shea – surowiec kosmetyczny bogaty w witaminy i minerały

kosmetyki

Trudno znaleźć osobę, która nigdy nie słyszała o surowcu kosmetycznym, jakim jest masło shea. To produkt szanowany i ceniony na całym świecie. Ma szerokie zastosowania – przydaje się w kuchni, jak również kosmetyce. W tym artykule skupimy się na jego zastosowaniach w branży kosmetycznej.

Masło shea – jako surowiec kosmetyczny

Chociaż surowce kosmetyczne znajdują się praktycznie w każdym kosmetyku dostępnym w sklepach, niewiele się o nich mówi. A szkoda – w końcu to lecznicze substancje, które pozytywnie wpływają na wygląd skóry i włosów. Są lepszą alternatywą dla chemicznych produktów, które nie zawsze są bezpieczne dla skóry. Surowce kosmetyczne zdecydowanie rzadziej wywołują alergie i podrażnienia – można wręcz powiedzieć, że wcale. Ponadto wykazują więcej właściwości oraz efektywniej działają. Już po krótkim czasie ich stosowania widać pierwsze rezultaty.

Do grona surowców kosmetycznych należą przede wszystkim naturalne oleje. To właśnie one posiadają najwięcej witamin i minerałów, niezbędnych do utrzymania prawidłowej kondycji skóry. Wiele z nich zapobiega powstawaniu wyprysków, łagodzi trądzik oraz wygładza zmarszczki. Chociaż masło shea występuje w innej formie niż tradycyjne oleje, przez wielu uznawane jest za jeden z nich. Nic w tym dziwnego – po podgrzaniu zyskuje formę ciekłą. Ten surowiec kosmetyczny zdecydowanie warto wprowadzić do swojej pielęgnacji.

Masło shea – surowiec kosmetyczny prosto z Afryki

Zanim szerzej omówimy temat pielęgnacji z użyciem masła shea, warto poznać ten surowiec trochę bliżej. Masło shea pochodzi z Afryki. To właśnie tam rośnie i dojrzewa drzewo masłosz parka. Pierwsze owoce wydaje po 30 latach, ale patrząc na to, że żyje nawet 300 lat, ten okres wcale nie wydaje się tak długi. Masłosz parka przez tubylców uznawany jest za drzewo święte, właśnie z uwagi na długowieczność. Przyczynia się do tego również zawartość witamin w orzechach. Dzięki odpowiedniej obróbce zamieniają się one w masło shea, które jest źródłem witaminy A, E oraz F. Konsystencja tego produktu wskazuje, że jest on bardzo treściwy. Nie da się ukryć – to surowiec zawierający pokaźną ilość cennych tłuszczów, które dbają o to, by nasza skóra utrzymała optymalny poziom nawilżenia.

Jak wykorzystać masło shea w codziennej pielęgnacji?

Masło shea to surowiec kosmetyczny występujący w postaci zbitej kostki. Jednak stosowanie go nie powinno sprawić nikomu żadnych problemów. Masełko można aplikować bezpośrednio na skórę. Może służyć jako odżywczy balsam, który warto stosować zwłaszcza zimą. Również włosy bardzo na tym skorzystają, gdy otulimy je warstwą tego surowca. Staną się gładkie i nawilżone, dzięki czemu nie będą się tak szybko łamać. Masło shea można nabyć od dystrybutorów takich jak ten https://oqema.pl/produkty/branza-kosmetyczna/oleje-roslinne-masla-i-woski-naturalne/. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, by otrzymać wysokiej jakości produkt, który poprawi kondycję skóry oraz włosów. To uniwersalny surowiec kosmetyczny, który powinien zastąpić tradycyjne kremy i balsamy. Wprowadź go do swojej pielęgnacji, a z pewnością nie pożałujesz!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *