Safari – wycieczka. Co musisz wiedzieć?

Jedną z ciekawszych możliwości spędzania czasu w Afryce jest udanie się na safari. Jeśli uwielbiasz przyrodę i wypatrywanie zwierząt znanych dotychczas z ZOO sprawia Ci wielką frajdę, z pewnością pokochasz safari. Co warto jednak wiedzieć, zanim zdecydujemy się na taką aktywność?

Kierunek i termin wyjazdu

Na safari najlepiej zdecydować się w porze suchej. Poczytaj o najciekawszych miejscach, w których na safari możesz zobaczyć najwięcej zwierząt. Krajami, które szczególnie warto odwiedzić, są Kenia (tu znajduje się park Masai Mara) oraz Tanzania (w tym kraju można zobaczyć słynny park Serengeti, Ngorongoro).

Godziny spędzone w pojeździe

Najczęściej na safari jeździ się jeepem w małych grupach. Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną mogą odczuwać spory dyskomfort, ponieważ w pojeździe spędza się długie godziny. Jeepy jeżdżą po wyboistej nawierzchni, co dodatkowo może nasilać problemy żołądkowe. Dodatkowo, warto pamiętać o tym, że najprawdopodobniej stale będzie się kurzyć – musisz wziąć to pod uwagę, wybierając ubranie. Zrezygnuj z ciuchów łatwo brudzących się. Postaw na wygodny, zakrywający ciało (często jeepy nie mają dachu, więc w czasie safari jesteśmy stale wystawieni na działanie promieni słonecznych) i jednocześnie przewiewny zestaw (na przykład lniane spodnie i lnianą koszulę z rękawem ¾).

Wczesne wstawanie

Pamiętaj, że większość zwierząt można zobaczyć we wczesnych godzinach. W ciągu dnia w Afryce robi się gorąco i zwierzęta szukają schronienia przed upałem, dlatego na safari często wyjeżdża się w bardzo wczesnych godzinach (na przykład o 5 rano). Jeśli nie jesteś typem rannego ptaszka i wczesne wstawanie Cię męczy, warto przemyśleć udział w safari. Dodatkowo, jeśli oczekujesz luksusowego zakwaterowania, ten typ wyjazdu raczej nie jest dla Ciebie – na safari najczęściej nocuje się w namiotach lub tak zwanych lodge’ach. Jeśli decyzja o udziale w safari będzie przemyślana i będziesz świadom(a) pewnych dyskomfortów związanych z tym typem aktywności, z pewnością zachwycisz się fauną i florą Arfyki.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *