Wibratory, gumy do żucia i podobizny Buddy – na co zwracać uwagę pakując walizkę?

Jak się okazuje niegroźnie wyglądające przedmioty mogą przysporzyć na lotnisku nie lada problemów.

Przepisy dotyczące tego co można przywieźć i wywieźć różnią się w zależności oddanego kraju. Warto przed planowanym pobytem dokładnie przeczytać listę przedmiotów zakazanych. Za nieprzestrzeganie prawa w najlepszym wypadku czeka nas pożegnanie się z zabronioną rzeczą.

Przedmioty wątpliwe moralnie

W niektórych państwach gadżety erotyczne są zakazane i uważane za obsceniczne, o charakterze pornograficznym, wątpliwe moralnie. Krajami do których nie warto ich zabierać są m.in. państwa muzułmańskie, Tajlandia, Wietnam oraz Indie. W zależności od kraju karą za nieprzestrzeganie tej zasady będzie skonfiskowanie przedmiotu, a czasem nawet pozbawienie wolności.

W Singapurze się nie żuje!

Zanim przylecisz od Singapuru upewnij się, że nie masz w kieszeni paczki gumy Orbit. W tym kraju guma do żucia jest produktem dostępnym w aptece na receptę. Za przemyt miętowych przysmaków możemy zapłacić 2800 zł lub dostać karę chłosty, a turyści wcale nie są traktowani pobłażliwej.

Budda zostaje w Tajlandii

Jeśli jako pamiątkę z Tajlandii chciałeś przywieźć posążek lub obraz Buddy, to lepiej od razu zrezygnuj. W tym kraju zabroniony jest wywóz figur i wizerunków tej postaci. Na szczęście istnieją wyjątki od reguły i dozwolone są małe figurki ze straganów i amulety.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *