Wycieczka do ziemi świętej – samemu czy z biurem podróży?

Izrael jako miejsce związane z religią

Zależy, czego oczekujesz od takiej wycieczki i w jakim celu jedziesz do Ziemi Świętej. Jeśli zależy Ci na przeżyciu duchowym, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z ofert nie biur podróży, lecz lokalnych biur parafialnych lub większych organizacji związanych z Kościołem. Takie wyjazdy możesz znaleźć na wielu stronach internetowych.

Zwiedzanie atrakcji turystycznych

Jeżeli raczej zależy Ci na zobaczeniu znanych miejsc w Ziemi Świętej, zarówno wyjazd samemu jak i zakup wycieczki z biurem podróży będą dobrymi pomysłami. Każdy z nich posiada pewne wady i zalety.

Wyjazd samemu – to Ty panujesz nad czasem

Zdecydowanie się na tę formę podróży będzie najlepsze, jeśli jesteś osobą samodzielną i lubiącą decydować o swoich planach. To Ty decydujesz, co zobaczysz danego dnia. Plusem może być także to, że nie będziesz musiał/ musiała stać w kolejkach (te w najbardziej popularnych turystycznie miejscach Ziemi Świętej są ogromne), czekając na całą grupę. Z drugiej strony, łatwo zgubić się w ilości rzeczy do zobaczenia

Biuro podróży – dowiedz się więcej

Wiele biur podróży (na przykład Itaka czy Rainbow Tours) oferuje wyjazdy objazdowe do Ziemi Świętej. To świetna opcja, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym miejscu, a nie masz wystarczająco dużo czasu, aby przed wyjazdem dokładnie się przygotować i poczytać o tutejszej historii i kulturze. Komentarze przewodnika zapewnionego przez biuro podróży mogą być szczególnie przydatne w Jerozolimie, w której splatają się trzy wielkie kultury i religie. Dodatkowo, dzięki temu, że przewodnik czuwa nad zachowaniem całej grupy, będziesz mieć pewność, że nie zrobisz nic stosownego. W autokarze usłyszysz, co można (a czego nie należy) zabierać do miejsc kultu religijnego, gdzie możliwe jest robienie zdjęć, a gdzie za zajmowanie się fotografowaniem można dostać grzywnę.

Na którą opcję się zdecydujesz?

 

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *