Wycieczka szkolna – przygotuj swoje dziecko

dziecko

Pierwsza wycieczka szkolna dla dziecka może być wspaniałą przygodą, ale jeśli nie przygotujesz go odpowiednio, może stać się małą katastrofą. Jeśli chcesz by wszystko poszło gładko i żeby twój malec miał fajne wspomnienia, zapakuj mu do plecaka wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Możesz też pozwolić mu zrobić to samodzielnie, ale koniecznie sprawdź potem czy wszystko jest na miejscu i kiedy okaże się, że dziecko nie miało w planach mycia zębów, mimo wszystko poproś o zapakowanie szczoteczki. Zobacz czego jeszcze nie może zabraknąć w wycieczkowym ekwipunku.

Wycieczka jednodniowa

Jeśli dziecko wraca z wycieczki jeszcze tego samego dnia, nie ma potrzeby obładowywać go wielkim pakunkiem. Plecak powinien być mały i niekoniecznie wypchany po brzegi. Ważne jednak, żeby znalazło się w nim coś ciepłego do ubrania w razie zmiany pogody, przekąski i napój na drogę. Dopilnuj, żeby dziecko miało ze sobą chusteczki higieniczne, najlepiej także nawilżane, które pozwolą dziecku np. wytrzeć ręce po posiłku. Lek na chorobę lokomocyjną może się przydać niezależnie od tego, czy dziecko wcześniej wykazywało objawy, więc zawczasu dokonaj odpowiednich zakupów w aptece. Dokumenty i pieniądze na pamiątki spakuj do portfela, najlepiej takiego zawieszanego na szyi, który łatwo będzie dziecku przypilnować. Włóż do niego również kartkę z adresem i twoim numerem telefonu, w razie gdyby mały podróżnik się zgubił.

Wycieczka z noclegiem

Na wycieczkę z noclegiem obowiązkowo należy spakować dziecku piżamę, czyste ubranie i bieliznę na zmianę oraz koniecznie przybory toaletowe (szczoteczka, ręcznik oraz mydło), gdyż nie ma pewności, że miejsce noclegowe będzie zapewniać swoim gościom takie udogodnienia. Zapakuj też klapki, w których dziecko będzie mogło stanąć pod prysznicem. Grzybica stóp to kiepska pamiątka z wycieczki. Telefon twoja pociecha prawdopodobnie przezornie zabierze ze sobą, ale co do ładowarki już nie można mieć takiej pewności. Dopilnuj, żeby znalazła się w plecaku, jeśli nie chcesz w trakcie wycieczki stracić kontaktu z dzieckiem.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *