Wycieczka w Bieszczady – przyjemny, ale aktywny sposób na urlop

Chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym? Lubisz oglądać piękne krajobrazy, jednocześnie dbając o swoją kondycję fizyczną? Świetnym sposobem spędzenia czasu z pewnością będzie wyjazd w Bieszczady.

Piękne krajobrazy, cisza i spokój

Wybierz się na długi spacer po górach. Szczególnie piękną trasą jest ta prowadząca przez Połoninę Wetlińską – po drodze będziesz oglądać szczyt Smyrek. Ciekawą atrakcją będącą urozmaiceniem wędrówki może okazać się zobaczenie tak zwanej ,,Chatki Puchatka” – schroniska turystycznego, które w 2020 roku zostało poddane renowacji. Jeśli chcesz zobaczyć, jak zmienił się budynek, który znajdował się w tym miejscu od dziesięcioleci, wybierz szlak z Wetliny na połoniny. Na kolejną trasę wędrówki możesz wybrać najwyższy szczyt Bieszczad, Tarnicę, na który prowadzą dwa szlaki turystyczne.

Aktywność na świeżym powietrzu – sporty wodne

Jedną z możliwości spędzania wolnego czasu jest uprawianie sportów wodnych na Jeziorze Solińskim, leżącym w pobliżu takich miejscowości jak Solina, Myczkowce czy Polańczyk. Znajduje się tu wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych. Jeśli wolisz mniej uczęszczane miejsca, wybierz się w okolice Jeziora Myczkowskiego, gdzie woda jest jeszcze czystsza niż w Jeziorze Solińskim. Kolejnych możliwości aktywnego spędzania czasu dostarczają jeziora znajdujące się nieopodal Duszatyna. Co prawda uprawianie sportów wodnych jest w ich obrębie niemożliwe (znajdują się w rezerwacie), jednak wybranie się na spacer w celu podziwiania pięknych widoków również będzie świetną formą aktywności fizycznej.

Wyjazd w Bieszczady na narty? Czemu nie!

Jeśli lubisz jeździć na nartach, poszukaj więcej informacji o Ustrzykach Dolnych, które często są określane mianem bieszczadzkiej stolicy narciarskiej. W celu zapewnienia komfortu odwiedzającym, niedawno zbudowano wyciąg krzesełkowy z czteroosobową kanapą. Turyści mogą skorzystać także z oferty szkółki.

 

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *