Wyspy owcze – wycieczka z rodziną

Marzysz o niezapomnianym urlopie z rodziną? Chcesz rozkoszować się pięknymi krajobrazami i odpoczywać na łonie natury? Potrzebujesz spędzić kilka dni w ciszy i spokoju? Wyjazd na Wyspy Owcze będzie świetnym pomysłem! Dowiedz się, dlaczego warto odwiedzić całą rodziną to malownicze miejsce!

Miejsce odcięte od świata

Mieszkańcy Wysp Owczych mają nawet swój odrębny język – farerski. Tutejsze krajobrazy są przepełnione spokojem, którego trudno szukać w krajach uprzemysłowionych, nastawionych na rozwój gospodarczy. Jedna z farerskich wiosek, Gasadalur, aż do 2003 roku pozostawała odcięta od świata.

Piękno przyrody nieskażonej ludzką ręką

Z niektórych miejsc Wysp Owczych można także zobaczyć niesamowity widok na dwie niezamieszkałe przez ludzi wysepki − Tindhólmur i Gáshólmur. Ciekawym miejscem jest także maleńka wyspa Mykinesholmur, na której można spotkać kolonię maskonurów. Na Wyspach Owczych można także zobaczyć najwyższe w Europie klify. To świetna okazja, aby pokazać dzieciom, jak piękny jest świat. Z pewnością zachwycą się największym w tej okolicy wodospadem Fossa, mierzącym 140-metrów. Przyglądając się spadającym kaskadom wody, możesz nauczyć swoją pociechę szacunku do przyrody. W jakim innym miejscu tego spróbować, jeśli nie w tym?

Niezwykła codzienność

Niecodzienną atrakcją może być sam sposób podróżowania. Pomiędzy poszczególnymi wyspami można przemieszczać się dzięki tunelowi znajdującemu się pod dnem oceanu. Nowym doświadczeniem może być także spróbowanie nieznanych wcześniej potraw – w tutejszej kuchni można spotkać dania z wieloryba oraz z ptaków morskich.

Wspomnienia warte uwiecznienia

Malownicze klify świetnie będą wyglądać na rodzinnych fotografiach, które możesz wywołać, włożyć w ramkę i postawić na komodzie. Będą Ci stale przypominać o miejscu, w którym spędziliście cudowne, rodzinne chwile. Jak miło powrócić we wspomnieniach do czasu, gdy nie trzeba było przejmować się wciąż pędzącym gdzieś światem!

 

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *