Bluzy jeździeckie – na co zwracać uwagę podczas zakupu? Podpowiadamy!

Każda osoba, która rozpoczyna swoją przygodę z jeździectwem musi skompletować odpowiedni strój. Niektóre jego elementy należy kupić praktycznie od razu, z kolei inne mogą chwile poczekać, aż nabierze się większej wprawy. Niemniej jednak zawsze trzeba dbać o swoje bezpieczeństwo i komfortową jazdę. Na rynku obecnie dostępnych jest naprawdę wiele ciekawych marek, które oferują produkty dedykowane kobietom, mężczyzną, jak i dzieciom. Dzięki temu bez trudu powinno się znaleźć coś dla siebie.

Bluzy jeździeckie – sprawdzamy materiał

Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę podczas wyboru bluzy jeździeckiej jest materiał, z którego ta została wykonana. To bardzo ważne niezależnie od poziomu zaawansowania jeźdźca. Dlaczego? Dobry materiał zapewniać komfortową jazdę na koniu, bez nadmiernego pocenia, czy przemakania. Powinien również dobrze przylegać do ciała, jednocześnie nie krępując ruchów. Właśnie taka powinna być bluza dla jeźdźca: wodoodporna, wiatroszczelna, przylegająca. Dodatkowo cienka i lekka, by nadmiernie nie obciążać.

Bluzy jeździeckie dostępne na rynku

Tak jak wspomnieliśmy na samym wstępie, sklepów z odzieżą dedykowaną jeźdźcom jest naprawdę sporo. Warto jednak poszukać takiego, w którym można dokonać kompleksowych zakupów i to bez wychodzenia z domu. Takim miejscem jest np. https://konik.com.pl/, gdzie w katalogu przeglądać można między innymi opisywane bluzy jeździeckie. Warto zwrócić uwagę na modele wykonane z termoaktywnej tkaniny, która bardzo dobrze radzi sobie z odprowadzaniem wilgoci na zewnątrz i zatrzymywaniem ciepła. Ciekawe są również bluzy jeździeckie typu softshell. Najlepszy czas, by je zakładać to wiosna i lato. Z kolei na chłodniejsze dni i zimę warto wybrać bluzy wykonane z polaru.

Pamiętajcie, by wybierać bluzę jeździecką zgodnie z własnymi potrzebami. Niech będzie ona wygodna i w odpowiednim rozmiarze. Zbyt duża będzie się ściągać, a za mała zbyt mocno opinać. Warto rozważyć zakup bluzy rozpinanej, którą będzie można zdjąć nawet w trakcie jazdy i to bez zdejmowania kasku.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *