Dieta pudełkowa – dobór wariantu, kalorii i liczby posiłków. Jak to zrobić? Podpowiadamy

Fit catering to duże ułatwienie życia. Oszczędzamy czas, wiemy, że spożywamy zdrowe posiłki, otrzymujemy smaczne pudełka przygotowane przez specjalistów. Na początek musimy jednak wybrać odpowiednią dla siebie dietę. Jak to zrobić?

W doborze kaloryczności diety pudełkowej pomoże Ci dietetyk

Dobór odpowiedniej kaloryczność to jedna z najważniejszych kwestii przy dietach pudełkowych. Specjaliści z fit cateringu pomogą Ci w tej decyzji. Musisz im jedynie powiedzieć czy zależy Ci na zrzuceniu, utrzymaniu czy nabraniu wagi. Firmy cateringowe mają w swoich ofertach kaloryczności od 1000 do nawet 3000 kalorii, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeżeli w trakcie Twojej podróży dietetycznej Twój cel się zmieni, nie ma problemu – zawsze możesz zmienić albo zwiększyć kaloryczność.

Dobierz ilość posiłków do swojego trybu życia

Nieodpowiednia ilość posiłków spożywana w ciągu dnia, to jeden z największych problemów osób próbujących zrzucić kilogramy. Niektóre osoby spożywają tylko śniadanie i obiadokolacje, inni spożywają w ciągu dnia mnóstwo mini posiłków. Obydwie opcje są tak samo niewskazane. Właśnie dla takich osób została stworzona dieta pudełkowa. Według dietetyków powinniśmy spożywać 4-5 posiłków dziennie, co daje nam średnio 3-4 godzinne odstępy. Jest to śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Dzięki takiemu rozplanowaniu posiłków będziemy mieć energię przez cały dzień, pozbędziemy się uczucia głodu, unikniemy spadków cukru, wzdęć i uczucia ciężkości.

To czy chcesz wybrać 4 czy 5 posiłków, zależy w całości od Ciebie. Może wolisz sam robić śniadania albo świeże koktajle do pracy i wystarczą Ci 4 posiłki. Może jesteś wiecznie głodny i chcesz ich więcej. Jeżeli uważasz, że nie znajdziesz czasu na tyle posiłków, pamiętaj że niektóre z nich to batonik albo owoc czy shake. Możesz zauważyć, że przy regularnych posiłkach lepiej się czujesz i masz więcej energii. Częste jedzenie przyspieszy nasz metabolizm. Po pewnym czasie korzystania z diety, zauważysz że Twój żołądek sam domaga się kolejnego posiłku.

Wybierz wariant zgodny z Twoim sposobem odżywiania

Firmy cateringowe proponują warianty dla osób jedzących mięso, ryby i wegetarian. Dzięki odpowiednio zbilansowanym posiłkom, niezależnie od Twojej decyzji catering będzie Ci dostarczał odpowiednią ilość białka, witamin i składników mineralnych. Zostanie to osiągnięte za pomocą różnych zamienników i ciekawych rozwiązań.

Jeżeli nie jesteś pewien na co się zdecydować, pamiętaj żeby skorzystać z pomocy specjalistów pracujących w firmie jak pisze https://catering5stars.pl/. Odpowiedzą oni na Twoje pytania i doradzą Ci w odpowiednim wyborze. Dieta powinna spełniać Twoje cele, założenia i przekonania. Oczywiście oprócz tego będzie smaczna i pomoże Ci w walce o upragnioną sylwetkę. Jeżeli nie będziesz do końca zadowolony ze swojego wyboru, zawsze możesz go zmienić w następnym miesiącu. Możesz też wypróbować każdą dietę, zamawiając dzień próbny – jest to najlepszy sposób na sprawdzenie czy dieta odpowiada Twoim potrzebom.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *