Przekładnia stożkowa – co to takiego?

Nie słyszałeś nigdy o przekładni stożkowej? Nie musisz się martwić! W tym artykule wytłumaczymy Ci, co to jest i do czego służy. To całkiem proste!

Czym jest przekładnia stożkowa?

Przekładnia stożkowa jest to prosta przekładnia składająca się z kół zębatych o osiach prostopadłych.

W przekładni stożkowej występują dwa koła, których zarysy głów zębów tworzą powierzchnię stożków toczących się po sobie. Istnieje wiele różnych konstrukcji przekładni stożkowych, posiadających zęby: zbieżne – o zmiennej wysokości lub o stałej wysokości.

W zależności od kształtu linii zęba wyróżnia się przekładnie stożkowe:

  • proste;
  • śrubowe;
  • łukowe.

Przekładnie stożkowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczna jest nierównoległa – najczęściej prostopadła zmiana kierunku przekazania mocy.

Zastosowanie przekładni stożkowej

Dzięki wielu zaletom, przekładnie stożkowe znajdują szerokie zastosowanie w budowie wielu popularnych maszyn. Znajdziemy je m.in. w:

  • przemyśle spożywczym;
  • przemyśle farmaceutycznym;
  • przemyśle spożywczym;
  • rolnictwie;
  • przemyśle budowlanym.

Przekładnia stożkowa, tak jak każda przekładnia zębata, charakteryzuje się prostotą wykonania, co ma wpływ na jej dużą sprawność i niską awaryjność (przy właściwym serwisie).

Dokąd po przekładnię stożkową?

Wprawdzie na rynku jest wiele ofert przekładni stożkowych w sklepach stacjonarnych i internetowych, jednak warto nabyć ją w sprawdzonym miejscu, o dobrych opiniach, np. https://motovario.com.pl/. Dobrą jakość zapewnia fakt, że jest to firma będąca przedstawicielem i partnerem producenta. Szeroki asortyment artykułów umożliwia kompleksowe zakupy, a mottem firmy są: „obroty jakich potrzebujesz”. Można zakupić i wyserwisować tam: przekładnie, sprzęgła, wariatory, silniki elektryczne oraz podzespoły budowy maszyn, falowników oraz napędów urządzeń suwnicowych i dźwigowych. Do skorzystania ich usług skłania długoletnie zaufanie wieloletnich klientów, poparte bardzo dobrymi recenzjami. Po prostu trzeba im zaufać!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *