Stara Morawa – domki w górach dla miłośników zwiedzania

Zabytki, zamki czy sztuka sakralna? Każdy miłośnik zwiedzania ma swoje ulubione miejsca, których klimat sprawia, że chce mu się kontynuować wędrówkę. Jeśli dodatkowo można także pooddychać zdrowym górskim powietrzem, z pewnością będzie to wymarzony plan na urlop. Gdzie zatem warto się udać, aby nacieszyć oczy i uradować swoje płuca? Domki w Starej Morawie, urokliwej wioseczce położonej w górach są świetnym miejscem, w którym stacjonują turyści zachwyceni urodą powiatu kłodzkiego w województwie dolnośląskim. Zatem jeśli wyjątkowy swojski nastrój oraz moc ciekawych miejsc do odkrycia, to wszystko czego nam potrzeba na urlopie, już teraz powinniśmy zaplanować wyjazd.

Domki w Starej Morawie – punkt startowy wycieczki

W powiecie kłodzkim najlepiej spędzą czas zmotoryzowani turyści. Bynajmniej nie dlatego, że nie ma tam ciekawych tras, którymi można by poruszać się pieszo. Wręcz przeciwnie, jest bardzo dużo miejsc, które warto zobaczyć na własnych nogach. Jednak domki w Starej Morawie powinniśmy wykorzystać raczej jako punkt startowy, z którego wyruszymy w najciekawsze miejsca. W szczególności warto zawitać w pięknym kompleksie pałacowym, niderlandzkiej królewny Marianny Orańskiej, która wybudowała go w Kamieńcu Ząbkowickim. Powinniśmy zajrzeć również do Zamku w Ząbkowicach Śląskich, na którego powstanie, zapożyczył się książę Karol I Podiebratowicz. A może coś dla fanów mocniejszych wrażeń? Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie to bardzo ciekawa opcja, zwłaszcza dla tych, którzy odważą się przejść trasą ekstremalną.

Domki w Górach – co kryje Stara Morawa?

Wydawać by się mogło, że atrakcje znajdują się wszędzie, tylko nie w samej Starej Morawie. Nic bardziej mylnego. To niezwykle piękna wioseczka, otoczona wspaniałymi krajobrazami. Będąc na miejscu, zdecydowanie warto wybrać się nad Zalew. Kąpielisko jest atrakcją turystyczną, utworzoną z unijnych funduszy. Co więcej, domki w Starej Morawie udostępniają swoim gościom miejsce na grilla, plac zabaw oraz wiele innych atrakcji. Można przeczytać więcej tutaj https://apartamentystaramorawa.pl/. Warto pamiętać, aby rezerwować miejsca z wyprzedzeniem, gdyż w środku sezonu może się to okazać trudne.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *