Co zobaczyć w centrum Berlina?

Stolica Niemiec jest jednym z największych miast w Europie i obfituje w niezliczoną ilość atrakcji i zabytków.

Praktycznie niemożliwym jest zobaczyć wszystko, ale niewątpliwie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niezależnie czy przyjechaliśmy tu na dzień, czy zaplanowaliśmy dłuższy pobyt, centrum miasta jest miejscem, które warto odwiedzić. Jakie atrakcje tu znajdziemy?

Berliner Fernsehturm

Nieopodal największego w Berlinie placu Alexanderplatz znajduje się najwyższy budynek w Berlinie. Jest nim 365 m wieża telewizyjna Berliner Fernsehturm. Na wysokości 203 m znajduje się taras widokowy z barem. Nad nim można zarezerwować stolik w obrotowej restauracji.

Katedra Berlińska

Katedra Berlińska została zbudowana w latach 1894-1905 i jest najważniejszym kościołem w mieście, w którym odbywają się msze z okazji uroczystości państwowych. Położona jest w malowniczym obszarze koryta rzeki Sprewy i uznaje się ją za jedną z piękniejszych w Berlinie. W podziemiach katedry znajdują się szczątki wielu członków dynastii Hohenzollernów.

Brama Brandenburska

Będąc w Berlinie warto zobaczyć najsłynniejszą budowlę i symbol miasta. W czasach podziału miasta Brama Brandenburska znajdowała się na pasie ziemi niczyjej i nikt nie miał do niej dostępu. Po zburzeniu muru stała się jednym z symboli zjednoczenia Niemiec.

Reichstag

Gmach Parlamentu Rzeszy w Berlinie jest od roku 1999 siedzibą bendestagu. W tym miejscu co 5 lat wybierany jest prezydent Niemiec. Wnętrze budynku można zwiedzać za darmo.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *