Wycieczki na Węgry dla zakochanych – co warto zobaczyć?

Budapeszt

Hiszpania, Portugalia, Grecja i Chorwacja to jedne z najczęstszych kierunków podróży wczasowiczów. Jeśli jednak chcesz postawić na coś innego i zabrać swoją drugą połówkę w podróż, jakiej nie zapomni, to zastanów się nad wycieczką na Węgry. W tym artykule omówimy miejsca, które warto zobaczyć będąc na Węgrzech, co być może przekona Cię do odwiedzenia tego nietuzinkowego kraju.

Wycieczki na Węgry – pozycja obowiązkowa, czyli Budapeszt

Na początku koniecznie trzeba wspomnieć o tym, że Węgry nie każdego od razu zachwycą. Poznając je bliżej można się jednak do nich przekonać. Wybór kierunku podróży zależy już tylko od zainteresowanych. W takim razie przejdźmy do rzeczy. Na liście polecanych miejsc wartych zobaczenia nie mogło zabraknąć Budapesztu. W końcu to stolica kraju, a zarazem jego największe miasto. Budapeszt jest uznawany za jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Jest tam wiele ciekawych zabytków, dlatego na jego zwiedzanie najlepiej poświęcić więcej czasu. Na wzgórzu Gellerta możemy obserwować niesamowitą panoramę miasta, a spacer nadbrzeżem Dunaju zapewni nam niezapomniane wrażenia. Koniecznym punktem jest również Zamek Królewski oraz Wzgórze Zamkowe, które widnieje na liście UNESCO.

Wycieczki na Węgry – królestwo wina, czyli Tokaj

Wielbiciele wina koniecznie powinni odwiedzić Tokaj – malownicze miasteczko charakteryzujące się spokojnym rytmem życia. Nie ma tu zbyt dużo turystów, jednak naprawdę warto zobaczyć to miejsce i poczuć jego niesamowity klimat. Tokaj przede wszystkim znany jest z produkcji najlepszych win. Możemy odwiedzić piwnice Rakoczego, gdzie skosztujemy tamtejszych trunków i poczujemy się jak prawdziwi degustatorzy.

Wycieczki na Węgry – coś dla odważnych, czyli jaskinia Tapolca

Kolejna propozycja na pewno nie spodoba się nikomu cierpiącemu na klaustrofobię, bowiem omawiana atrakcja polega na przepłynięciu łódką ciągiem jaskiniowych korytarzy. Cała jaskinia ma aż 5 km długości, a woda znajdująca się w niej ma maksymalną głębokość 4 m. Temperatura wody wynosi około 20 °C, zaś jej krystaliczna czystość zachwyci wszystkich zwiedzających. Podobną opcją są baseny termalne w Miskolc-Tapolca, które są naturalnym aquaparkiem znajdującym się w jaskini.

jezioro

Wycieczki na Węgry – godny zastępca morza, czyli jezioro Balaton

Jeśli ktoś wciąż nie jest przekonany do wycieczki na Węgry, ponieważ od zwiedzania woli raczej wypoczynek na plaży, to mamy również coś dla niego. Jezioro Balaton jest często nazywane węgierskim morzem i umożliwia wypoczynek nad wodą, żeglowanie oraz wędkowanie. Całe Węgry są naprawdę malownicze i dają możliwość obserwacji krajobrazów, a także zwiedzania. Pary odnajdą się tam dobrze, ponieważ zakochani nie będą musieli spierać się o to, czy lepiej wybrać się w miejsce pełne atrakcji turystycznych, czy może piaszczystych plaż.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *