City break – itaka, rainbow, wakacje.pl – co mają do zaoferowania?

Chcesz spędzić ciekawy weekend, a nie masz pomysłu, co możesz robić? Lubisz odwiedzać nowe miejsca, a nie możesz sobie pozwolić na wzięcie długiego urlopu? Nie chcesz wydawać zbyt dużo, ale jednocześnie chciałbyś/ chciałabyś zobaczyć jakieś nowe miejsce? City break może być dla Ciebie idealnym sposobem spędzenia wolnego czasu!

Czym jest city break? Jakie ma zalety?

City break to krótka, bardzo często weekendowa, wycieczka do któregoś z większych europejskich miast. Takie wyjazdy są popularne głównie ze względu na ich niewielką cenę (w porównaniu z dłuższymi wakacjami) oraz brak konieczności brania długiego urlopu.

Co oferują popularne serwisy internetowe?

Takie strony jak itaka.pl, r.pl (Rainbow Tours), wakacje.pl mają w swojej ofercie wycieczki do największych europejskich miast. Przeważają wyjazdy do stolic różnych krajów – Madryt, Ateny, Rzym, Paryż, Londyn, Berlin, Wiedeń, Budapeszt − ale nie brakuje także i ofert związanych z innymi miastami (np. Neapolem, Niceą, Barceloną czy Wenecją).

Jak wygląda taka wycieczka?

Bardzo często pierwszy dzień jest zarezerwowany na lot. Po przylocie do miejsca docelowego często oferowany jest czas wolny – turyści mają zatem dowolność i mogą zapoznać się z klimatem miasta na własną rękę. Następne dni do czas intensywnego zwiedzania najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych miejsc w danym mieście. Ostatniego dnia, najczęściej wieczorem, podróżni wracają do kraju.

Jakie są opcje do wyboru?

Przede wszystkim, warto podkreślić, że możliwe są różne rodzaje transportu do miejsca docelowego. Biura podróży oferują zarówno krótkie wycieczki typu city break z przelotem samolotowym, jak i wycieczki dłuższe z przejazdem autokarowym.

Czy to jedyna opcja zwiedzenia europejskich miast?

Oczywiście, że nie! Możesz spróbować poszukać tanich lotów lotniczych (na przykład Wizzair albo Ryanair) i niedrogiego noclegu (przejrzyj takie strony jak Booking czy Trivago). W ten sposób samodzielnie będziesz dysponować własnym czasem i będziesz mieć możliwość zwiedzania na własną rękę.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *