Zakopane – sprawdź, dlaczego warto odwiedzić to miasto

Bardzo popularne są wyjazdy na wczasy za granicę. To oczywiście świetna opcja, ale często zapominamy przy tym, że również w Polsce mamy cudowne miejsca, które naprawdę warto odwiedzić. Jednym z nich jest Zakopane, czyli miasto zachwycające zarówno zimą, jak i latem.

Zakopane przyciąga turystów niezwykłym klimatem i pięknymi krajobrazami. Będąc tam nie można pominąć wycieczki na Kasprowy Wierch. Na szczyt prowadzi kolejka górska, która jest świetną atrakcją. Wędrówki po górach, na Gubałówkę i nad Morskie Oko to świetny sposób na dotlenienie się i obserwację nieziemskiego widoku. Znajdzie się również miejsce dla osób, które wolą po prostu sobie pospacerować. Krupówki to chyba najsłynniejszy deptak w tych okolicach, gdzie można podziwiać stragany z pamiątkami, które cieszą oczy zwłaszcza zimą, gdy biały śnieg przykrywa ich dachy, a świąteczne dekoracje błyszczą kolorami. Polecamy skosztować oscypków i gorącej czekolady, by poczuć prawdziwy górski klimat.

To niezwykłe miasto może stać się sposobnością do romantycznego weekendu w drewnianej chatce i wypoczynku przed kominkiem, jak również do rodzinnego zwiedzania. Nie czekaj i zaplanuj sobie najbliższy urlop właśnie w Zakopanem!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *