Urlop na rowerze – szlaki rowerowe w Polsce

Aktywny wypoczynek na rowerze to doskonałe wakacyjne rozwiązanie dla tych, którzy lubią być fit, uprawiać sport lub po prostu podziwiać krajobrazy. W Polsce nie brakuje pięknych miejsc, w których rowerowy turysta może rozpędzić się i poczuć wiatr we włosach albo cieszyć się widokiem przyrody. Poniżej trzy propozycje tras, po których każdy amator dwóch kółek bezwzględnie powinien się przejechać.

Dolina Baryczy

Trasy rowerowe w malowniczej Dolinie Baryczy liczą od 40 do nawet 90 kilometrów. Szlak prowadzi przez lasy i niemal opustoszałe drogi, a także liczne naturalne zbiorniki wodne mijane po drodze. Szczególnie wyróżnia się rozpięty na prawie 8 tysięcy hektarów teren Stawów Milickich. Na rowerzystę czekają też atrakcje takie jak rezerwaty przyrody, których w okolicach jest aż 5. Dla miłośnika przyrody wszystkie szlaki Doliny Baryczy to bez wątpienia trasy marzeń.

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba, która zwana jest rowerową krainą, w pełni zasługuje na swoją reputację. Łączna długość tras, które biegną przez jej teren to 450 km. Po drodze turysta ma okazję zachwycić się krajobrazem Gór Izerskich oraz Karkonoszy. Szlaki różnią się poziomem trudności, więc dla siebie znajdzie coś każdy, bez względu na kondycję czy kolarskie doświadczenie. Rowerzyści gotowi podjąć wyzwanie będą mogli zmierzyć się z jednymi z najbardziej wymagających tras w kraju.

Szlak Orlich Gniazd

Przez Jurę Krakowsko-Częstochowską przebiega pełna atrakcji trasa, naszpikowana jest licznymi skalistymi wzniesieniami, na których w czasach średniowiecza budowano trudne do zdobycia zamki i strażnice. To właśnie tym budowlom, zwanym Orlimi Gniazdami szlak zawdzięcza swoją nazwę. Ponadto na rowerzystów po drodze czekają liczne atrakcje. Co warto zobaczyć? Chociażby Sanktuarium Najświętszej Marii Panny na Jasnej Górze, Górę Zborów, Klasztor Karmelitanów w Czarnej i liczne zamki w miastach takich jak Bobolice, Mirowo czy Olsztyn.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *