Wawel – wizytówka Krakowa, której warto się przyjrzeć

Zamek Królewski na Wawelu to miejsce z legend, w którym wciąż jeszcze można spotkać ziejącego ogniem smoka. Co prawda występuje on w formie pomnika, ale nie zmienia to faktu, że cieszy się sporym zainteresowaniem turystów. Niewątpliwie warto będąc w Krakowie wdrapać się na wielowiekowe wzgórze i przyjrzeć się znajdującym się tam zabytkom. Co obejrzeć w pierwszej kolejności?

Co można obejrzeć na Wawelu?

Zbiory muzeum na Wawelu są niezwykle bogate, a jego zwiedzanie może stanowić sporą atrakcję nie tylko dla historyków czy wycieczek szkolnych. Na początek warto przespacerować się po wzgórzu i podziwiać widoki z góry. Kolejnym obowiązkowym punktem na liście do obejrzenia powinny być pełne przepychu, piękne komnaty królewskie. Zabytkowe, stare meble i porozwieszane na ścianach obrazy tworzą wyjątkową galerię. Następnie warto przyjrzeć się zbrojowni oraz skarbcowi, które z pewnością spodobają się dzieciom, dzięki zbrojom, misternym rycerskim broniom oraz kolekcji drogocennych przedmiotów. Obowiązkowo należy zaliczyć też wspinaczkę po stromych schodach dzwonnicy, dotknąć dzwonu Zygmunta i pomyśleć życzenie.

Jak zwiedzać Wawel?

Na zwiedzanie Wawelu najlepiej jest zarezerwować sobie więcej niż jeden dzień, szczególnie jeśli podróżuje się z dziećmi. Do obejrzenia jest bardzo dużo, więc szkoda byłoby przejść przez wszystkie wystawy w pośpiechu. Niestety towarzyszące nam maluchy mogą znudzić się i zmęczyć zbyt długim spacerowaniem po komnatach czy kontemplowaniem obrazów. Jeśli natomiast nie towarzyszą nam najmłodsi, możemy zdecydować się także na zwiedzanie z przewodnikiem, który o wszystkim opowie i pomoże uporządkować wycieczkę. Ciekawym i nowoczesnym udogodnieniem jest opcja zwiedzania z wypożyczonym sprzętem audio. Na nagraniu lektor opowiada o historii miejsca i zdradza kilka interesujących smaczków.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *