Gorące źródła w Polsce – dokąd pojechać?

Źródła termalne są popularnymi ośrodkami rekreacyjnymi, które oprócz swoich właściwości relaksujących, pozytywnie wpływają także na zdrowie amatorów kąpieli. Na świecie istnieje wiele pięknych miejsc, które dają możliwość zanurzenia się w wodach geotermalnych. Przykładem jest chociażby słynna Błękitna Laguna na Islandii oraz wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Pamukkale w Turcji. Jednak w Polsce również nie brakuje leczniczych gorących źródeł. Oto kilka z nich.

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej

Kompleks basenów w Białce Tatrzańskiej podzielony jest na trzy strefy. Pierwsza to strefa relaksu, w której oprócz basenów znaleźć można saunę ziołową, fińską czy mały drink bar. W drugiej części kompleksu, strefie zabawy nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, zjeżdżalni, armatek wodnych, karuzeli wodnej czy gejzerów. Trzecią strefę stanowi Saunarium, czyli miejsce, w którym można się wyciszyć i skorzystać z łaźni parowej czy natryskowego opalania.

Baseny Mineralne w Solcu Zdroju

Wypoczynek na terenie Basenów Mineralnych to możliwości korzystania z licznych urządzeń hydroterapeutycznych, pływania w wyjątkowym na skalę krajową basenie solankowo-siarkowym oraz dostęp do brodzika dla dzieci. Z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie, bez względu na to czy przyjedzie z rodziną, czy postawi na relaks w samotności.

Termy Maltańskie w Poznaniu

Termy Maltańskie to wyjątkowe miejsce, w którym znajduje się największy w Polsce aquapark, wyposażony w 16 basenów oraz 13 zjeżdżalni. Korzystać można zarówno z basenów dla sportowców, w których niejednokrotnie odbywały się zawody pływackie, jak i z różnego rodzaju saun. Do wyboru sauna kamienna, łaźnia turecka, łaźnia kwiatowa i inne. Urlopowicze wypoczywający nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu mogą także skorzystać z najwiekszego w kraju SPA.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *