Gdańsk – polskie miasto, które zachwyca

Planując urlop wcale nie trzeba szukać daleko – Polska to istna skarbnica ciekawych miejsc. Możemy szczycić się tym, że mamy dostęp zarówno do morza, jak i gór. Gdzie w takim razie warto pojechać?

Odpowiedź to: Gdańsk! To miasto dla miłośników plażowania, jak również zwiedzania. Będąc tam warto się udać do Muzeum Bursztynu, w którym możemy poznać historię bursztynu i obejrzeć niesamowite przedmioty. Jeszcze innym kierunkiem jest Muzeum Wnętrz Mieszczańskich, czyli Dom Uphagena, Muzeum II Wojny Światowej i Westerplatte lub Europejskie Centrum Solidarności. Miejsc do zwiedzania jest naprawdę wiele, dlatego nie będziemy dużo zdradzać – zobaczcie sami!

Wolisz góry? Sprawdź tekst o Zakopanem.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gdansk (@gdansk_official)

Osoby, które wolą bardziej swobodne formy spędzania czasu mogą udać się na Molo w Gdańsku Brzeźnie, przespacerować się ulicą Długą oraz Długim Pobrzeżem, gdzie znajduje się najbardziej znany Żuraw w Polsce. To gwarancja pięknych widoków. Polecamy także udać się do restauracji i zjeść świeżą rybkę. Gdański Ogród Zoologiczny zachwyci Was i Wasze pociechy, a wypoczynek na plaży będzie świetną formą relaksu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gdansk (@gdansk_official)

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *