Jak spakować bagaż podręczny?

Często podczas krótszych podróży bagaż podręczny to nasz cały dobytek.

Linie lotnicze mają bardzo rygorystyczne przepisy dotyczące jego wymiarów, wagi i zawartości. Przed lotem koniecznie sprawdź czy Twoja walizka, torba lub plecak na pewno nie jest za duży i za ciężki. Limity wielkościowe bagażu powinny znajdować się na stronie danych linii.

Szukaj zamienników

Do bagażu podręcznego możemy spakować jedynie 1l płynów. Do tej kategorii zaliczają się m.in. pasty do zębów, żele pod prysznic, podkłady i kremy. Ponadto wszystkie te produkty muszą być w opakowaniach do 100 ml i znajdować się w jednej, przezroczystej torebce. Szybko może się okazać, że niezbędne przedmioty przekraczają dozwolone limity. Co robić? Rezygnuj z tylu płynów z ilu tylko możesz. Niedrogie produkty typu pasta do zębów lub żel zawsze można kupić na miejscu. Ulubiony krem możesz przenieść do mniejszych pojemników, które dostępne są w różnych drogeriach.

Oszczędzaj miejsce

Przy pierwszej próbie spakowania bagażu szybko zobaczysz, jak niewiele miejsca masz do dyspozycji. Na szczęście jest kilka sposobów, żeby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Nie składaj ubrań w kostkę tylko roluj. Mądrze dobieraj stroje do pogody i zastanów się kilka razy, czy na pewno dana rzecz jest Ci potrzebna. Mądrze gospodaruj miejscem. Jeśli pakujesz buty upchnij w nich skarpetki i bieliznę, w dostępne szczeliny mogą zmieścić się lżejsze bluzki. Najcięższe rzeczy zawsze zakładaj na siebie.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *