Podróż z niemowlakiem – czy to dobry pomysł?

Niedawno urodziło wam się dziecko, ale marzy wam się krótki urlop nad morzem albo wizyta u rodziny w innym mieście, aby można było zaprezentować pociechę? To jak najbardziej możliwe, ale nie d razu i przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności. Jeśli zbyt wcześnie wybierzecie się w podróż z maluchem, może okazać wyczerpująca i dla dziecka i dla was. Sprawdźcie, kiedy i jak najlepiej zaplanować podróż z niemowlakiem.

Kiedy można zabrać malucha w drogę?

Nawet jeśli nie wybieracie się zbyt daleko, z pakowaniem lepiej poczekajcie dopóki maleństwo nie skończy pierwszego miesiąca życia. Jeśli natomiast czeka was daleka droga, najlepiej zrezygnować z podróży, dopóki dziecko nie skończy trzech miesięcy. Mimo wszystko jednak w pierwszych miesiącach życia nie powinno się zabierać niemowlaka do miejsc zatłoczonych, hałaśliwych i pełnych smogu. Na podróże do wielkich miast przyjdzie czas nieco później, a pierwszą nadmorską wycieczkę z dzieckiem powinno się zaliczyć poza sezonem.

Niemowlę w podróży – na co uważać

Nie bez znaczenia jest środek transportu, którym będzie poruszać się rodzina z maluchem. Autokar czy bus nie jest najlepszym pomysłem. Można rozważyć podróż pociągiem, ale to raczej dość niewygodne rozwiązanie. Najlepsza opcja to oczywiście samochód, ale bezwzględnie należy pamiętać o dziecięcym foteliku, aby mieć pewność, że jazda będzie dla malca bezpieczna. Planując nocowanie, dobrze jest też wyposażyć się w gniazdko lub kokon niemowlęcy. Dzięki temu, dziecko będzie mogło spać z rodzicami w łóżku, bez ryzyka, że w nocy z niego wypadnie.
Ważne! Zanim zaplanujecie podróż z niemowlakiem, obserwujcie jego stan zdrowia i skonsultujcie się z lekarzem pediatrą.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *