Turystyka górska dla rodzin z małymi dziećmi

Uwielbiasz wyjazdy w góry i marzysz o tym. aby pokazać ich piękno swoim pociechom? Chcesz wybrać się na wycieczkę, ale zastanawiasz się, czy Twoje dzieci nie są za małe? Nie musisz się tym martwić – po prostu wybierz miejsca i atrakcje, które będą dostosowane do wieku Twoich pociech. Cały czas staraj się zajmować czymś dziecko, aby nie było znudzone wyjazdem.

Znajdź sposoby motywujące do zwiedzania

Wczuj się w rolę dziecka i pomyśl, co może zachęcić małego podróżnika to aktywnego uczestniczenia w wyprawie. Możesz na przykład stworzyć książeczkę dobrego małego turysty, w której będą znajdować się ,,odznaki” zdobywane za dobre zachowanie się na szlaku turystycznym. To świetny sposób motywacji! Dziecko będzie chciało obejrzeć kolejne miejsca, aby uzyskać odznaki. Może przy okazji uda Ci się zainteresować pociechę zwiedzaniem?

Organizuj po drodze różne gry

Możesz na przykład zachęcać dziecko do szukania różnych elementów przyrody. Kto po drodze znajdzie więcej owiec, wygrywa! Spróbuj także wymyślać gry słowne – kto wymyśli najwięcej nazw owoców na literę ,,m”, wygrywa!

Gdzie się wybrać? Do przyjaznych dzieciom Karkonoszy!

Świetnym pomysłem będzie wyjazd w Karkonosze, w szczególności do Szklarskiej Poręby (znajduje się tutaj świetny park dinozaurów!) czy Karpacza. Twoje dzieci z pewnością będą zachwycone wycieczką z Karpacza do Świątyni Wang. Warto wybrać się na Śnieżkę, choć niekoniecznie polecamy udać się tam na piechotę. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie wjechanie kolejką na szczyt. Kto wie, może Twoim pociechom spodoba się piękny widok i za jakiś czas same będą chciały zdobywać górskie szczyty? Niedaleko stąd, w Kowarach, znajduje się park miniatur. Z pewnością spodoba się on i Tobie, i Twoim dzieciom – kto nie chciałby poczuć się jak olbrzym, przechadzając się wśród najbardziej znanych budowli? W tej samej miejscowości znajdują się także sztolnie.

Mamy nadzieję, że powyższe pomysły pozwolą Ci spędzić z dzieckiem miły czas w górach. Rozkochaj swoje pociechy w górskich krajobrazach – im szybciej, tym lepiej!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *