Co zrobić ze zwierzakiem w trakcie urlopu?

Wyjazd wakacyjny nad morze czy wycieczka w góry podczas ferii zimowych to powód do radości dla ciebie i twojej rodziny, ale niekoniecznie dla zwierzaka. Czas letnich urlopów jest szczególnie trudnym okresem dla schronisk, które przyjmują porzucone psy i koty w ilościach hurtowych. Nie musisz jednak ani rozstawać się na zawsze ze swoim pupilem, ani rezygnować ze wszystkich wyjazdowych planów. Rozważ proponowane przez nas rozwiązania.

Poproś znajomego o przechowanie

Być może ktoś z Twoich znajomych lub sąsiadów lubi zwierzęta i zgodzi się przyjąć tymczasowo pod swój dach nowego lokatora. W zamian za opiekę nad twoim futerkowym (lub nie) przyjacielem możesz dać gospodarzowi jakiś słodki upominek lub umówić się na drobna opłatę. Dobrze działa też system wymienny, kiedy ty zajmujesz się cudzym zwierzakiem podczas urlopu znajomego, a on potem przygarnia twojego. Oczywiście pod warunkiem, że czworonogi będą potrafiły się ze sobą dogadać.

Znajdź nocleg w miejscu przyjaznym zwierzętom

Niektóre hotele i noclegownie akceptują zwierzęta. Nic nie stoi więc na przeszkodzie by twój kot czy pies cieszyły się z razem z tobą górskim powietrzem lub umilały ci czas w pokoju hotelowym. Najprawdopodobniej będzie trzeba uiścić dodatkową opłatę za dodatkowego gościa, jednak zazwyczaj nie jest ona przesadnie wygórowana. To szczególnie dobre rozwiązanie dla zwierzaków, które cierpią na lęk separacyjny i pozbawione towarzystwa opiekuna popadają w depresję.

Znajdź hotel dla zwierzaków

Hotel dla zwierząt to zazwyczaj niemały koszt, jednak jeśli nie ma innego wyjścia to całkiem dobre rozwiązanie. Personel takiego obiektu dba o to, by jego podopieczni spędzili czas rozłąki z właścicielami w komfortowych warunkach. Pierwsze dni bywają trudne, ale pracownicy dokładają starań by pobyt przebiegł bezstresowo dla twojego czworonoga.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *