Glamping, czyli luksusowe obcowanie z naturą

Marzy ci się urlop na łonie natury, jednak nie przepadasz za tradycyjnym biwakiem? Jeśli poszukasz, znajdziesz wiele kempingów z wygodnym wyposażeniem. Połączenie dzikiej przyrody i komfortu? To możliwe!

Glamping w języku angielskim oznacza luksusowy biwak. Zapoczątkowała go brytyjska rodzina królewska, kiedy podczas podróży monarchowie zatrzymywali się w bogato zdobionych i o wysokim standardzie namiotach w samym środku lasu. Jeśli również ciężko znosisz odcięcie od cywilizacji i rozłąkę z wygodami hotelowymi, ten styl uprawiania turystyki jest dla ciebie stworzony.

Podczas podróży będziesz miał możliwość bliskiego obcowania z naturą- leżakowania pod gwieździstym niebem czy wsłuchiwania się w magiczne leśne odgłosy. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnego spania w ciasnych namiotach, do dyspozycji będziesz mieć wygodne łóżko, bieżącą i gorącą wodę, a nawet prąd i internet.

Oprócz komfortowych warunków, inną zaletą glampingu jest możliwość kempingu bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne. Nie musisz się więc obawiać, że topik namiotu przemoknie od deszczu, a ty obudzisz się przemoknięty i zmarznięty.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *