Wystarczy odrobina natury, by poczuć się lepiej

Jesteś zmęczony z powodu nieustannego stresu? Idź i odetchnij w otoczeniu przyrody. To jedna z najlepszych i najprostszych rzeczy, jakie mażesz zrobić dla swojego zdrowia.

Chaos i ciężar rzeczy w bezpośrednim otoczeniu wpływają negatywnie na twoje samopoczucie. Aby oderwać się od przygnębiającej rzeczywistości, wyjdź na zewnątrz. Dzięki regularnym spacerom na świeżym powietrzu możesz w znacznym stopniu poprawić swoją koncentrację i pamięć.

Odwiedzaj parki i ogrody, ponieważ zapachy roślin wpływają na nastrój i zdrowie człowieka. Aromat jałowca usuwa zmęczenie, a róża nie tylko cieszy oko, ale również zwalnia pracę serca. Jeśli jesteś wyczulony na zapachy, niektóre z nich mogą pobudzić cię do działania.

Spacer to dobry pomysł niezależnie od pory roku i pogody, jednak z reguły każdy kocha słońce. Nie bez powodu, ponieważ im więcej słońca, tym lepszy nastrój i większa radość z życia. Jego promienie powodują wzrost poziomu hormonów poprawiających nastrój- serotoniny. Ponadto odpowiednia dawka witaminy D w organizmie wzmacnia układ odpornościowy. Spacer w słońcu to darmowa słoneczna kąpiel.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *