Emiraty arabskie – dlaczego te wycieczki są tak popularne?

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Co przyciąga turystów do tego złożonego z siedmiu emiratów kraju?

Nowoczesne atrakcje w niecodziennym miejscu

Zjednoczone Emiraty Arabskie są niesamowitym przedsięwzięciem architektonicznym. Przeglądając zdjęcia obszaru tego państwa sprzed lat, można zauważyć, że wcześniej była tu… pustynia! Być może rzesze turystów przyciąga tutejszy postęp technologiczny. Dodatkowo, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich można się czuć naprawdę bezpiecznie.

Dubaj – symbol luksusu. Poczuj się jak szejk!

To jeden z największych emiratów (drugi w kolejności). Znajduje się tutaj najwyższy na świecie wieżowiec − Burj Khalifa (znany także jako Burj Dubaj), o wysokości aż 828 metrów. Dla porównania, Pałac Kultury i Nauki ma wysokość 231 metrów. Ciekawym miejscem tutaj jest także Wieża Arabów (Burj Al Arab) – budynek hotelu, wyglądający jak rozłożony żagiel. Ten siedmiogwiazdkowy (!) hotel jest najbardziej ekskluzywnym tego typu budynkiem na świecie. Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem jest meczet Jumeirah. Zobacz jak wygląda muzułmańska świątynia! Jeśli natomiast chcesz zapoznać się z historią kraju, wybierz się do Etihad Museum.

Fujairah – piękne krajobrazy

Ten emirat przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy lubią nurkować i odpoczywać na pięknych, piaszczystych plażach. Turyści zjeżdżają w to miejsce z całego świata.

Kiedy pojechać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Najlepszym pomysłem będzie zdecydowanie się na podróż zimą. Klimat tego kraju może być dla nas bardzo uciążliwy, ponieważ latem temperatury znacznie przewyższają te znane Polakom z nawet największych upałów w kraju. Dodatkową zaletą takiego wyboru terminu wyjazdu będzie uniknięcie polskiej zimy. Zamiast marznąć, będziesz mógł/ mogła rozkoszować się piękną pogodą i poznasz fragment innej kultury. Kto wie, może dzięki podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zapragniesz odwiedzić inne muzułmańskie kraje?

 

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *