Wycieczka do Nowej Zelandii – co można zobaczyć?

Marzy Ci się wycieczka życia? Chcesz pojechać na drugi koniec świata? A może masz ochotę zobaczyć miejsce, do którego uciekł Franz Maurer z Psów? Wybierz się do Nowej Zelandii! Poniżej prezentujemy listę kilku miejsc, których piękno z pewnością przyprawi Cię o zawrót głowy.

Czy potrzebna jest wiza?

Na szczęście nie musisz się tym martwić, jeżeli nie planujesz zostawać w Nowej Zelandii dłużej niż na 3 miesiące. Upewnij się jednak, czy twój paszport jest ważny dostatecznie długo.

Park Narodowy Tongariro

To miejsce z pewnością kojarzy każdy fan Władcy Pierścieni, ponieważ krajobraz ten stał się znaną z ekranizacji Górą Przeznaczenia. Warto skonfrontować filmowy obraz z tym, który można zobaczyć na własne oczy. Na pewno się nie zawiedziesz. Miejsce jest przepiękne!

Panorama Auckland z Mount Eden

Jeśli ciekawią Cię tajemnice wulkanów, z pewnością pokochasz to miejsce. Ze szczytu wygasłego wulkanu, nazywanego także Maungawhau, rozpościera się przepiękny widok.

Wai-O-Tapu

Jest to ciekawy park termalny. Temperatura w niektórych źródłach termalnych w tym miejscu może osiągnąć nawet trzysta stopni Celcjusza! Turyści z pewnością zachwycą się niezwykłymi kolorami wody, które – co warto podkreślić – są w pełni naturalne. To jeden z tych widoków, dla których warto lecieć na drugi koniec świata.

Lodowiec Franz Josef i lodowiec Fox

To miejsca silnie kontrastujące z poprzednią pozycją. Jak widać, Nowa Zelandia jest pełna niesamowitych kontrastów. Oba lodowce znajdują się w Parku Narodowym Westlan, niedaleko Morza Tasmana. Jedną z ciekawych opcji jest zobaczenie lodowców w czasie lotu helikopterem! Jeszcze do niedawna można było samodzielnie poruszać się po lodowcach. Obecnie niestety jest to niemożliwe – na własną rękę można dojść jedynie do punktu widokowego. Można jednak wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem.

A co Ty wybierzesz?

To oczywiście tylko niektóre z pięknych miejsc znajdujących się na wyspie. Która z atrakcji Nowej Zelandii podoba Ci się najbardziej?

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *