Rafting – czym jest?

Z pewnością widziałeś/ widziałaś kiedyś zdjęcia ludzi siedzących w pontonie w kapokach, kaskach. Zastanawiasz się, co mogą oni robić? Być może uprawiają rafting. Jeśli nie słyszałeś/ słyszałaś wcześniej o tej formie spędzania czasu, warto nadrobić zaległości.

Czym jest rafting? Na czym polega?

Rafting jest zyskującym coraz większą popularność sportem zespołowym. Polega na spływie rwącym potokiem lub górską rzeką. Najczęściej siedzi się w kajaku, pontonie lub tratwie. W Polsce jest wiele możliwości uprawiania raftingu. Szczególnie polecamy spływy Dunajcem lub Białką. Decydujesz się na rafting, będziesz mieć możliwość podziwiania pięknych widoków. Dodatkowo, sport ten oferuje prawdziwy zastrzyk adrenaliny i rewelacyjną zabawę. Zbierz kilkuosobową grupę i wypróbujcie tę formę aktywności!

Sport ekstremalny? Na co trzeba się przygotować?

Wiele może się zdarzyć podczas takiego spływu. Trudno przewidzieć, czy uda się ominąć wszystkie przeszkody takie jak skały czy wystające z wody patyki. Trzeba przygotować się na ewentualną kąpiel w zimnej wodzie – zdarza się, że uprawiającym ten sport nie uda się uniknąć zderzenia z przeszkodami lub wpadnięcia w wir rzeki, w wyniku czego wszystkie osoby spadają do wody. Z tego powodu lepiej decydować się na rafting, gdy jest ciepło i pogoda dopisuje. Jeśli warunki atmosferyczne nie będą korzystne – zrezygnujmy, ponieważ spływ może wówczas wiązać się ze zbyt dużym ryzykiem. Odpuśćmy tego dnia i spróbujmy raftingu kiedy indziej.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Należy pamiętać o bezwzględnym przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Osoby biorące udział w spływie powinny mieć na sobie kamizelki ratunkowe i kask. Dobrym pomysłem jest uprawianie tego sportu pod okiem doświadczonego instruktora, który będzie w stanie ocenić Twoje umiejętności i w razie czego służyć pomocą. Jeśli nie umiesz pływać, koniecznie powiedz o tym instruktorowi. Wprawdzie kamizelka ratunkowa będzie Cię chronić, jednak ostrożności nigdy za wiele.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *