Shopping travel – czyli o czym pamiętać robiąc zakupy na wakacjach

globus

Jak wiadomo, każde państwo słynie z czegoś innego – Francja kojarzy się z serami, Włochy z winem, a sushi z Japonią. Będąc na wczasach w jednym z tych miejsc nie możemy zapomnieć o skosztowaniu lokalnych produktów. Jednak poza wypoczynkiem w egzotycznym miejscu, każdy chciałby kupić pamiątkę dla swoich bliskich lub skorzystać z rzeczy, których w Polsce jeszcze nie ma. W związku z tym podpowiadamy, co warto kupić oraz gdzie szukać okazji będąc na urlopie.

Shopping travel – na co zwrócić uwagę?

Chociaż shopping travel jest świetnym pomysłem, to przed wyjazdem trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Zakupy za granicą raczej będą się różnić od tych na rodzimym rynku. Oczywiście najważniejsza jest kwestia języka – musimy jakość dojść do porozumienia ze sprzedawcą. Na szczęście w większości sklepów specjalistyczne umiejętności lingwistyczne nie są konieczne, a wystarczy podstawowa wiedza z języka angielskiego. Często handlowcy ułatwiają nam zadanie, więc można śmiało dogadać się na migi. Nawet jeśli uda nam się kupić określony produkt, to trzeba jeszcze zastanowić się nad tym, czy uda się go przewieźć. Szczególny problem mogą mieć tutaj osoby podróżujące samolotem. Warto najpierw sprawdzić, czy da się przetransportować wybrany towar, a dopiero później zabierać się za kupowanie.

mapa

Shopping travel – dostępne formy płatności

Kolejną bardzo ważną kwestią, o której musimy pamiętać wybierając się na zakupy podczas podróży jest kwestia pieniędzy. Jak wiadomo, waluta będzie się różnić w zależności od kraju. Chociaż w niektórych miejscach można bez problemu płacić kartą, to nie zawsze jest to możliwe. Koniecznie trzeba mieć przy sobie określoną ilość wypłaconych pieniędzy, by nie zostać w kropce. Mimo to, jeśli chcesz płacić kartą to skontaktuj się ze swoim bankiem i zapytaj dokładnie, jakie są procedury i co zrobić, by nie zostały naliczone dodatkowe opłaty. Uważnie słuchaj i jeśli nie jesteś do tego przekonany, to lepiej po prostu wypłać pieniądze i zamień na odpowiednią walutę. Pamiętaj jednak, by przez całe zakupy trzymać fundusze w bezpiecznym miejscu, a ustrzeżesz się przed kieszonkowcami, którzy tylko czyhają na beztroskich turystów.

Shopping travel – przydatne informacje

Kupując na bazarach nie daj się namówić na niepotrzebne przedmioty. Zawsze możesz się targować, ale nie dotyczy to wszystkich państw i sklepów. Zdecydowanie lepiej próbować swoich sił w negocjowaniu na bazarze, niż w eleganckiej sieciówce. Lepiej nie dotykać przedmiotów, ponieważ gdy handlarz to zauważy, będzie robił wszystko, by nam je sprzedać. Warto także zadbać o odpowiednią ochronę produktów podczas podróży. Przydadzą się między innymi pojemniki i folia bąbelkowa. Odpowiednie przygotowanie ułatwi całe zakupy i usprawni cały proces.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *