Tanie wycieczki – jak ich szukać?

Chcesz pojechać w jakieś nowe miejsce, nie wydając przy tym zbyt dużo pieniędzy? Jest to możliwe! Przygotuj ciepłą herbatę lub kawę, włącz komputer i przystąp do poszukiwań. Przedstawiamy kilka trików, które pozwolą Ci wyjechać na wymarzone wakacje, nie obciążając zbyt mocno domowego budżetu.

Podróżuj poza sezonem turystycznym

Tajemnicą nie jest, że w sezonie wakacyjnym podróżowanie jest najdroższe. Jeśli masz taką możliwość, spróbuj wziąć urlop w mniej popularnych terminach. Odpoczynek na przykład w kwietniu czy październiku również ma swój urok. Najwięcej zapłacisz za nocleg w sezonie wakacyjnym, w czasie majówki i świąt Bożego Narodzenia (wiele osób decyduje się na przykład na wyjazd egzotyczny, aby spędzić święta inaczej niż w sposób tradycyjny).

Zorganizuj wyjazd samemu

Poszukaj najtańszych ofert noclegów przez takie serwisy jak Booking. Możesz także skorzystać z opcji B&B (bed and breakfast), która staje się coraz popularniejsza. Gdy znajdziesz już interesującą Cię ofertę, zadbaj o transport. Wielu autokarowych przewoźników oferuje dobre ceny. Zapoznaj się z ofertami takich firm jak Sindbad czy Flixbus. Lot samolotem także nie musi oznaczać dużego obciążenia portfela, jeśli poszukasz lotów w mniej popularnych terminach (na przykład w dni robocze, a nie w weekend) i mniej dogodnych godzinach (często loty odbywające się w nocy są dużo tańsze niż te organizowane w dzień).

Poszukaj ofert last minute

Jeśli wolisz wyjazd zorganizowany, warto przejrzeć strony internetowe biur podróży pod kątem ofert last minute – możesz wówczas trafić na świetną ofertę w naprawdę niskiej cenie. Zdarza się, że ceny wycieczek spadają nawet o połowę. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze znajdziesz to, czego oczekujesz. Może się zdarzyć, że w interesującym Cię terminie nie będziesz mieć do wyboru zbyt wielu kierunków podróży. Decyduj się na poszukiwanie ofert last minute, gdy zależy Ci nie na konkretnym kierunku, tylko na wspólnym spędzeniu czasu z rodziną. Może przy okazji odwiedzisz jakieś ciekawe miejsce? Nie bój się zaryzykować!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *