Turystyka motocyklowa – jak to wygląda w Polsce?

Fanów dwóch kółek w Polsce są tysiące. Wyjątkowo w tym tekście nie będzie mowy o rowerach – skupimy się na turystyce motocyklowej, która w Polsce robi się coraz popularniejsza. Być może w czasach pandemii koronawirusa miłośników jednośladów znajdzie się jeszcze więcej. Jak wygląda turystyka motocyklowa w Polsce?

Jakie trasy są najpopularniejsze i dlaczego?

Najczęściej motocykliści decydujący się na tę formę wyjazdu turystycznego wybierają trasy, które z jednej strony są wygodne do jazdy i dostarczają adrenaliny (świetne są trasy z wieloma zakrętami!), a z drugiej pozwalają obserwować piękne widoki. Jedną z najlepszych opcji jest wybranie się na wycieczkę po Kotlinie Kłodzkiej. Trasa 392 ze Złotego Stoku do Bystrzycy Kłodzkiej z pewnością dostarczy Ci wiele adrenaliny ze względu na liczne zakręty i zapętlenia. Jeśli będziesz chciał/ chciała przedłużyć trasę, możesz zdecydować się pojechać dalej, w kierunku Gór Stołowych. Piękne widoki z pewnością dostarczą Ci niesamowitych wrażeń.

Szlak Orlich Gniazd – wielość atrakcji

Jedną z piękniejszych polskich tras można znaleźć w okolicach Krakowa i Częstochowy. Możesz podziwiać piękne widoki i – jeśli masz taką ochotę – zatrzymywać się, korzystając ze znajdujących się tutaj licznych atrakcji. Wybierz się na zwiedzanie pięknych zamków!

Wycieczka motocyklowa dookoła gór – strzał w dziesiątkę!

Przepiękne widoki możesz podziwiać, jeżdżąc motocyklem po drogach wokół Tatr. Jeśli planujesz dłuższą trasę, wybierz się także do Słowacji i przejedź się po przygranicznych miejscowościach. Poczuj prawdziwy klimat gór i zobacz, jak piękna jest Polska!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *