Turystyka rowerowa – poznaj ciekawe trasy rowerowe w Polsce

W jaki sposób połączyć zwiedzanie ciekawych miejsc z aktywnością fizyczną? Czy jest to w ogóle do zrobienia? Jak najbardziej! Odpowiedzią na Twoje pytanie może być turystyka rowerowa, która jest w Polsce coraz bardziej popularna.

Przez Bory Tucholskie na jednośladzie? Czemu nie!

Na tym terenie znajduje się aż sto sześćdziesiąt kilometrów ścieżek rowerowych! Lokalne władze zadbały o to, aby wybudować kładki rowerowe. Można tutaj znaleźć także most na Brdzie w Męcikale, który z pewnością zrobi wrażenie na niejednym miłośniku wypraw rowerowych.

Wybierz się w góry i podziwiaj piękne widoki!

Wiele pięknych tras rowerowych znajduje się w okolicach Dunajca. Możesz tutaj poruszać się jednośladem po asfaltowych trasach oraz kładkach wybudowanych po to, aby zwiększyć komfort rowerzystów. Świetnym pomysłem może być także wybranie się w Tatry i korzystanie z uroku tutejszych tras rowerowych.

Szlakiem Orlich Gniazd

Jedną z piękniejszych polskich tras można znaleźć w okolicach Krakowa i Częstochowy. Możesz podziwiać piękne widoki i – jeśli masz taką ochotę – zatrzymywać się, korzystając ze znajdujących się tutaj licznych atrakcji. Wybierz się na zwiedzanie pięknych zamków!

Wybierz się do stolicy Wielkopolski!

Miastem bardzo przyjaznym rowerzystom jest Poznań. Jeśli szukasz ciekawego turystycznie miejsca, wybierz się do stolicy Wielkopolski. Po mieście bez problemów będziesz mógł/ mogła poruszać się rowerem (nawet po centrum!), ponieważ znajduje się tutaj bardzo dużo ścieżek rowerowych, a i poznaniacy są przyzwyczajeni do tej formy poruszania się.

Wiele korzyści z wycieczek jednośladem

Zapraszamy do podjęcia aktywności fizycznej, która świetnie wpływa na zdrowie całego naszego organizmu. Dodatkowo, ta forma turystyki jest najlepsza dla środowiska, ponieważ nie kreuje żadnych zanieczyszczeń. Wycieczki rowerowe należą także do niedrogich sposobów podróżowania. Spędzaj przyjemnie czas ze znajomymi lub rodziną i ciesz się pięknymi widokami!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *