Wycieczka do nowego Jorku – czy musi być droga?

Marzysz o zobaczeniu Manhattanu, jednak obawiasz się, że spełnienie tego marzenia może okazać się zbyt drogie? Chcesz wreszcie wybrać się do Stanów Zjednoczonych (pamiętajmy, że teraz Polacy nie będą już potrzebować wizy turystycznej!), ale wolisz nie obciążać domowego budżetu zbyt mocno?

Dobrą opcją będzie zakup oferty last minute

Wycieczka kupowana tuż przed wyjazdem może wydawać się ryzykownym pomysłem, ale takie oferty zazwyczaj są dużo tańsze niż gdybyś zdecydował/ zdecydowała się na zakup wyjazdu w pełnej cenie. Innym pomysłem będzie także zdecydowanie się na zakup wycieczki gdy tylko biura podróży zaprezentują swoją ofertę. Rezerwacja z dużym wyprzedzeniem zwykle jest tańsza, czasem porównywalna cenowo do ofert last minute.

Zdecyduj się na wyjazd poza sezonem turystycznym

Wyjazd w mniej popularnym terminie będzie dużo mniejszym obciążeniem dla Twojego portfela niż wyjazd w wakacyjnym sezonie. Unikaj najbardziej popularnych terminów, takich jak długi weekend majowy, okolice Bożego Ciała, letnie wakacje czy ferie zimowe. Najtańsze wyjazdy znajdziesz wtedy, gdy większość osób z dziećmi nie będzie mogła zdecydować się na wyjazd. Postaw na urlop we wrześniu czy październiku lub w marcu czy kwietniu. Dodatkowo, poszukaj lotów do Stanów Zjednoczonych odbywających się w godzinach, które nie są zbyt popularne. Najtańsze będą wyloty o godzinach wiążących się z koniecznością wstawania w środku nocy.

Co powiesz na wyjazd na własną rękę?

Spróbuj samodzielnie zaplanować swój urlop. Dobrym pomysłem będzie kupienie tanich biletów lotniczych i poszukanie jak najtańszych noclegów. Odwiedź takie strony jak Booking czy Trivago. Możesz także pomyśleć o zakwaterowaniu w typie Bed and Breakfast. Dzięki temu znacząco będziesz mógł/ mogła obniżyć koszty wakacji. Nie bój się zwiedzać Nowego Jorku na własną rękę, tym bardziej, jeśli znasz język angielski. Przed wyjazdem poczytaj przewodniki lub blogi poświęcone temu miejscu, aby zobaczyć wszystkie najciekawsze miejsca. Z pewnością sobie poradzisz!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *