Wycieczka last minute – czy zawsze jest dobrym rozwiązaniem?

W ostatnich latach coraz popularniejsze są wycieczki last minute. Czy jednak masz stuprocentową pewność, że uda Ci się pojechać na wakacje marzeń? Przedstawiamy kilka minusów takich ofert zakupionych w ostatniej chwili, często zaledwie kilka dni przed samym wyjazdem (lub nawet w dzień wyjazdu, ponieważ i takie oferty można znaleźć na rynku).

Niższa cena?

Wycieczki last minute kuszą niskimi cenami. Warto jednak dokładnie przyjrzeć się, czy aby na pewno proponowana przez biuro podróży oferta jest dobra. Zdarza się, że w podobnej cenie kupilibyśmy wycieczkę już wcześniej, gdy tylko biuro zaprezentowało swoją ofertę. Czasem cena oferty last minute będzie porównywalna z kwotą, którą zapłacimy, planując wakacje z dużym wyprzedzeniem. Weź pod uwagę także możliwość samodzielnego zorganizowania wyjazdu – być może ta opcja okaże się jeszcze tańsza niż oferta last minute.

Mniejszy wybór

Decydując się na poszukiwanie ofert last minute, musisz pamiętać, że będziesz mieć dużo mniejszy wybór. Może się zdarzyć, że wymarzony kierunek podróży nie będzie w takiej opcji dostępny. Biura podróży oferują w najniższych cenach ostatnie wolne miejsca, więc raczej trudno liczyć na możliwość taniego zakupu najbardziej popularnych wycieczek. Miejsca w hotelach oferujących najlepsze ceny za dobrą jakość usług najprawdopodobniej również zostały już wykupione. Decydując się na zakup last minute, dokładnie zapoznaj się z proponowaną ofertą.

Zwróć uwagę na termin

Często oferty last minute to wycieczki w terminach niekoniecznie cieszących się dużym zainteresowaniem. Być może wyjazd (lub wylot) odbywa się w godzinach nocnych, co oznacza konieczność wczesnego wstania i dotarcia na miejsce zbiórki w czasie, gdy większość osób śpi. Z drugiej strony, jeśli proponowana przez biuro oferta jest w naprawdę kuszącej cenie, może warto przymknąć oko na drobne niedogodności? W przypadku zakupu wycieczek last minute kieruj się przede wszystkim rozsądkiem – rozważ wszystkie plusy i minusy, biorąc pod uwagę także i inne aspekty niż stosunkowo niska cena.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *