Wycieczki do Wilna – z przewodniczkiem czy samemu?

Wilno jest pięknym miejscem. To miasto związane z Mickiewiczem, Słowackim, Miłoszem i wieloma innymi słynnymi postaciami.

Zwiedzanie ,,na własną rękę”?

Wilno z pewnością Cię zachwyci. Aby w pełni odkryć potencjał tego miasta, dobrze jest zapoznać się z bogactwem atrakcji i historycznych obiektów, które możesz tutaj zobaczyć. Może się wówczas okazać, że dowiesz się o wielu miejscach, które Cię zainteresują na przykład ze względu na ich związek z dawną polską kulturą czy historią. Poczytaj o cmentarzu na Rossie (tutaj znajduje się serce Józefa Piłsudskiego), Ponarach, a także o muzeum Adama Mickiewicza. Najlepszym rozwiązaniem będzie lektura przewodników oraz podróżniczych blogów i zobaczenie w Wilnie tych miejsc, które najbardziej Cię zaciekawią.

Śladami szkolnych lektur

Warto pomyśleć o zwiedzaniu Wilna pod kątem miejsc związanych ze szkolnymi lekturami. Być może dzięki temu odbędziesz nostalgiczną podróż do miejsc związanych z tekstami czytanymi w szkolnych ławkach. To właśnie w Wilnie znajduje się słynny klasztor bazylianów z celą Konrada znaną z trzeciej części Dziadów. W tym pięknym mieście możesz także odszukać dom, w którym niegdyś mieszkał Juliusz Słowacki.

Malownicze zakątki

Oprócz miejsc opisanych w przewodnikach, warto wybrać się na spokojny, samodzielny spacer po Wilnie i rozkoszować się klimatem tego miejsca. Odwiedź lokalne restauracje i kawiarnie, zajrzyj do środka kościołów (jest ich tutaj naprawdę dużo, a wnętrza często są przepiękne), wejdź do sklepików z pamiątkami. Spędź miły czas na placu obok katedry.

Poczuj klimat miasta

Wilno szczególnie warto odwiedzić 4 marca, gdy odbywają się tutaj tak zwane Kaziuki, czyli jarmark organizowany w imieniny świętego Kazimierza (patrona miasta i Litwy). Jarmark jest także obchodzony w Polsce, gdzie warto udać się przed wyjazdem do Wilna (na przykład na ten organizowany w Poznaniu), aby poczuć przedsmak prawdziwych Kaziuków. Rozkoszuj się klimatem Wilna!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *