Wycieczki kilkudniowe – gdzie pojechać, by uniknąć tłumu turystów?

Chcesz wybrać się na wakacje i udać się na zasłużony odpoczynek, ale obawiasz się, że Twój urlop może być zakłócany przez gwar innych turystów? Zastanawiasz się, co zrobić, aby odpocząć, unikając tłumów? Przedstawiamy kilka pomysłów, dzięki którym spędzisz udany urlop.

Zdecyduj się na wyjazd poza sezonem turystycznym

Wyjazd w mniej popularnym terminie będzie dużo mniejszym obciążeniem dla Twojego portfela niż wyjazd w wakacyjnym sezonie. Unikaj najbardziej popularnych terminów, takich jak długi weekend majowy, okolice Bożego Ciała, letnie wakacje czy ferie zimowe. Najtańsze wyjazdy znajdziesz wtedy, gdy większość osób z dziećmi nie będzie mogła zdecydować się na wyjazd. Postaw na urlop we wrześniu czy październiku lub w marcu czy kwietniu.

Wolisz wyjazd w sezonie? Wybieraj niszowe atrakcje

Jeśli nie masz możliwości wzięcia urlopu w innym terminie, unikaj najbardziej popularnych miejsc. Przykładowo, planując urlop w górach, raczej staraj się omijać Zakopane szerokim łukiem. Możesz mieć pewność, że nad Morskim Okiem zobaczysz tłumy turystów. Postaw na mniej znane miejscowości turystyczne. Nie dość, że nie uświadczysz w nich tłumów, ale jeszcze prawdopodobnie zapłacisz mniej za nocleg.

Jeśli chcesz jechać w góry, wybierz Bieszczady

To piękne miejsce, które koniecznie trzeba choć raz w życiu zobaczyć na własne oczy! W Bieszczadach z pewnością zachwycisz się pięknem polskiej przyrody i odpoczniesz od codziennych zmartwień. Turystów nie ma tutaj wcale tak dużo. Podobną, spokojną atmosferę, możesz odnaleźć także w innym, niegórzystym miejscu na wschodzie Polski – na Podlasiu.

Gospodarstwo agroturystyczne? Czemu nie!

Zapoznaj się z ofertami gospodarstw agroturystycznych lub stadnin konnych (także i one często oferują możliwość noclegów). Miło spędzisz czas na łonie natury, nie musząc przy tym słuchać gwaru charakterystycznego dla obleganych przez turystów miejsc. Ciekawą alternatywą może być także nocowanie na polu namiotowym. Jeżeli rozbijesz namiot w odpowiednim miejscu, również będziesz mógł/ mogła cieszyć się ciszą i spokojem.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *