Wycieczki krajoznawcze – czyli cudze chwalicie…

W ostatnich latach branża turystyczna znacząco rozkwitła. Coraz więcej osób decyduje się na wakacyjne wyjazdy. Zdarza się jednak, że wyjeżdżamy za granicę, nie znając dostatecznie kraju ojczystego. A mamy, czym się chwalić!

Polska jest pięknym miejscem!

Pandemia koronawirusa sprawiła, że znacząca większość Polaków deklaruje chęć spędzenia urlopu w kraju. To idealna okazja, aby przekonać się, jak piękne są nasze krajobrazy! Polska oferuje wiele atrakcji – morze, góry, jeziora, piękne lasy… Poznajmy choć kilka z nich!

Puszcza Białowieska – miejsce o światowej sławie

Puszcza Białowieska jest unikalnym, naturalnym obszarem, w obrębie którego można znaleźć ekosystemy nieskażone ludzką ręką. Żyje tutaj wiele gatunków zwierząt niespotykanych na innych terenach zielonych. Największą atrakcją puszczy są żyjące tutaj żubry. Decydując się na wycieczkę w to miejsce, koniecznie upewnij się, czy dany szlak w wybranym przez Ciebie terminie będzie otwarty. Może się zdarzyć, że niektóre ścieżki zostaną czasowo zamknięte na przykład ze względu na intensywne opady deszczu.

Pustynia Błędowska – czy wcześniej o niej słyszałeś/ słyszałaś?

Innym ciekawym miejscem, w które warto wybrać się na wycieczkę, jest Pustynia Błędowska, będąca największym obszarem lotnych piasków w Polsce. Według pewnej legendy pustynia powstała z przyniesionego znad Bałtyku piasku. Po tym obiekcie przyrodniczym można poruszać się w sposób bezpieczny dzięki temu, że wyznaczone zostały tutaj ścieżki turystyczne. Warto pospieszyć się i podjąć decyzję o zobaczeniu tego miejsca już teraz – obszar pustynny z roku na rok coraz bardziej zanika.

Nie zwlekaj ani chwili, poznaj Polskę!

Piękne polskie krajobrazy możesz poznawać na własną rękę lub wybierając się na wyjazd z lokalnym biurem podróży. Warto dokonać zakupu przewodnika turystycznego po Polsce. W takich publikacjach często znajdują się gotowe pomysły na weekendowe wycieczki krajoznawcze. Przekonaj się, jak pięknym krajem jest nasza ojczyzna!

 

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *