Wycieczki weekendowe – poznaj nasze propozycje ciekawych miejsc w Polsce cz.1

Cudze chwalicie, swojego nie znacie – to powiedzenie z pewnością można odnieść także do sytuacji polskiej turystyki, wszak Polacy coraz częściej decydują się na wakacje za granicą. Pandemia koronawirusa znacząco wpływa jednak na nasze wakacyjne wybory i w tym roku zdecydowana większość rodaków deklaruje chęć spędzenia urlopu w kraju. Jakie miejsca w Polsce warto odwiedzić?

Zacznijmy od atrakcji przyrodniczych. Puszcza Białowieska

Puszcza Białowieska jest unikalnym, naturalnym obszarem, w obrębie którego można znaleźć ekosystemy nieskażone ludzką ręką. Żyje tutaj wiele gatunków zwierząt niespotykanych na innych terenach zielonych. Największą atrakcją puszczy są żyjące tutaj żubry. Decydując się na wycieczkę w to miejsce, koniecznie upewnij się, czy dany szlak w wybranym przez Ciebie terminie będzie otwarty. Może się zdarzyć, że niektóre ścieżki zostaną czasowo zamknięte na przykład ze względu na intensywne opady deszczu.

Pustynia Błędowska

Innym ciekawym miejscem, w które warto wybrać się na weekendową wycieczkę, jest Pustynia Błędowska, będąca największym obszarem lotnych piasków w Polsce. Według pewnej legendy pustynia powstała z przyniesionego znad Bałtyku piasku. Po tym obiekcie przyrodniczym można poruszać się w sposób bezpieczny dzięki temu, że wyznaczone zostały tutaj ścieżki turystyczne. Warto pospieszyć się i podjąć decyzję o zobaczeniu tego miejsca już teraz – obszar pustynny z roku na rok coraz bardziej zanika.

Bieszczady

To piękne miejsce, które koniecznie trzeba choć raz w życiu zobaczyć na własne oczy! W poprzednich latach warto było odwiedzić tak zwaną ,,Chatkę Puchatka”, czyli najwyżej położone w Bieszczadach schronisko turystyczne znajdujące się przy Hasiakowej Skale. W 2020 roku rozpoczęła się przebudowa budynku, więc na pewno ciekawie będzie skonfrontować efekt z fotografiami chatki, które można znaleźć w Internecie i przewodnikach turystycznych. W Bieszczadach z pewnością zachwycisz się pięknem polskiej przyrody i odpoczniesz od codziennych zmartwień.

 

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *