Zoo we Wrocławiu – czy warto je zobaczyć?

Niewątpliwie we Wrocławskim Zoo jest co oglądać. Zajmuje ono trzecie miejsce na świecie i pierwsze w Polsce jeśli chodzi o liczbę zgromadzonych gatunków zwierząt. W zwiedzaniu pomoże też specjalna aplikacja mobilna, dzięki której odnajdziesz na terenie obiektu 50 najpopularniejszych zwierzaków oraz skorzystasz z gotowej trasy zwiedzania. Sprawdź jakie jeszcze atrakcje tam na Ciebie czekają.

Zoo we Wrocławiu dla miłośników zwierząt

Teren zoo zamieszkuje około 1100 gatunków, w tym lwy, tygrysy, lemury, pelikany, żubry, okapi, manaty, hipopotamy, żyrafy, zebry i wiele innych znanych i lubianych zwierząt. Personel obiektu organizuje często pokazowe karmienia, które odbywają się o określonych godzinach. Nietypową atrakcję dla zwiedzających może stanowić także Afrykarium, czyli wodna sekcja zoo, w której prezentowane są te gatunki, które zamieszkują wodne środowisko Afryki. Ta wyjątkowa koncepcja przyciąga do obiektu turystów z całego świata.

Zoo we Wrocławiu dla dzieci

W zoo nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Jazda na kucykach, liczne trasy edukacyjne i warsztaty, na których poruszane są tematy takie jak zwyczaje małp, zagrożone gatunki czy adaptacja zwierząt do zimowych warunków. Na koniec można zabrać dzieci do sklepu z pamiątkami, gdzie będą mogły zabrać ze sobą swojego ulubionego zwierzaka w wersji pluszowej lub na breloczku.

Zoo we Wrocławiu dla firm

Wrocławskie Afrykarium posiada sale konferencyjne oraz bankietowe, które doskonale nadają się na firmową imprezę. Jest to więc dobre miejsce na zorganizowanie jubileuszu firmy, Wigilii pracowniczej czy integracji. Ponadto zoo oferuje firmą możliwość promocji poprzez adopcję na odległość wybranego zwierzaka, gatunku albo całego wybiegu. Z tej opcji współpracy skorzystało do tej pory ponad 15 firm.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *